Τετάρτη, 7 Αυγ.
30oC Αθήνα

NBA: “Μπλόκο” στην Ατλάντα για Σπερς [vids]

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι που κρίθηκε στην παράταση, οι Ατλάντα Χοκς επικράτησαν των Σπερς με 114-112. Τα αποτελέσματα στο NBA.

Η ομάδα από το Σαν Αντόνιο δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη στην κανονική διάρκεια του αγώνα, αφού το τρίποντο του Χάρνταγουεϊ στα 3΄΄ από το φινάλε διαμόρφωσε το 100-100 που έστειλε το ματς στην παράταση. Μάλιστα, στο τελευταίο σουτ των Σπερς από τον Λέοναρντ, η μπάλα μπήκε – βγήκε.

Στην παράταση, ένα σερί των Χοκς αλλά και το νέα άστοχο -και τελευταίο- σουτ του Λέοναρντ, ήταν αρκετά για να κρατήσουν τη νίκη στην Ατλάντα (114-112).

Σε άλλο ματς, οι Μπλέιζερς νίκησαν μέσα στη Μινεσότα, επικρατώντας των Τίμπεργουλβς (95-89) , με τον Σι Τζέι ΜακΚόλουμ να κάνει ρεκόρ καριέρας με 43 πόντους.

Έχοντας για μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κάιλ Λάουρι, με 41 πόντους (οι 20 στην τελευταία περίοδο) οι Ράπτορς επικράτησαν δύσκολα μέσα στην έδρα των Λέικερς με 123-114.