Κυριακή, 20 Οκτ.

Πρόβλημα, πρόβλημα, Μουρίνιο πως το λύνεις; Νέα ήττα για Γιουνάιτεντ [vids]

Την τρίτη της συνεχόμενη ήττα γνώρισε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Η ομάδα του Μουρίνιο δεν τα κατάφερε ούτε στην έδρα της Γουότφορντ του Χοσέ Χολέμπας, από την οποία έχασε με 3-1.

Άσχημη περίοδος για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που έχασε κι άλλο έδαφος στην “κούρσα” της Premier League…

Οι “κόκκινοι διάβολοι” ηττήθηκαν 3-1 από τη Γουότφορντ στο “Βίκαρατζ Ρόουντ”, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής, και έμειναν στο -6 από την -πρωτοπόρο και “συμπολίτισσα”- Σίτι, η οποία μετράει πέντε νίκες σε ισάριθμους αγώνες.

Με τη Γουότφορντ αγωνίστηκε και στα 90 λεπτά ο Χοσέ Χολέμπας, ο οποίος παρατηρήθηκε με κίτρινη κάρτα στο 76΄.

Ο Ετιέν Καπού στο 34′ άνοιξε το σκορ με το 4ο φετινό του γκολ, σε φάση που οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν για φάουλ στον Μαρσιάλ. Ο Ράσφορντ απάντησε για την ManUtd στο 62′, η ανατροπή φάνταζε πιθανή, αλλά στο 82′ ο Καμίλο Σούνιγα μπήκε στο και ένα λεπτό αργότερα έδωσε ξανά προβάδισμα στην ομάδα του Ματσάρι.

Ο Κολομβιανός στο 94′ κέρδισε πέναλτι από τον Φελαϊνί και ο Ντίνι από τα 11 βήματα διαμόρφωσε το τελικό 3-1.