Η ΚΕΔ όρισε τους διαιτητές των αγώνων της Superleague, που θα γίνουν το Σαββατοκύριακο για την 3η αγωνιστική, η οποία όμως είναι η πρεμιέρα του νέου πρωταθλήματος.
Ο Δελφάκης ορίστηκε στο Ολυμπιακός – Βέροια, ο Σιδηρόπουλος στο Λεβαδειακός – Παναθηναϊκός, ο Κομίνης στο ΑΕΚ – Ξάνθη και Κιοτζένης στο ΠΑΟΚ – Παναιτωλικός.
Να σημειωθεί πως στους ορισμούς δεν περιλαμβάνονται οι διαιτητές που είναι “ανεπιθύμητοι” από τον Παναθηναϊκό και τον ΠΑΟΚ, ούτε ως βοηθοί, ούτε ως τέταρτοι.
Οι Σπάθας, Αρετόπουλος, Παππάς, Μάνταλος, Βοσκάκης είναι… κόκκινο πανί για τους “πράσινους”, ενώ ο “δικέφαλος του Βορρά” δεν θέλει τους Παππά, Σπάθα, Δημητρόπουλο και Μήτσιο.
Αναλυτικά:
Σάββατο 10/9
16:00 Κέρκυρα – Πλατανιάς: Παπαδόπουλος (Μερκενίδης, Καραγκιζόπουλος)
18:15 Πανιώνιος – Αστέρας Τρ.: Παπαπέτρου (Αλεξέας, Ζησιμόπουλος)
20:30 Λεβαδειακός – Παναθηναϊκός: Σιδηρόπουλος (Ευθυμιάδης, Κωσταράς)
Κυριακή 11/9
16:00 ΑΕΚ – Ξάνθη: Κομίνης (Καλφόγλου, Τάτσης)
18:15 ΠΑΣ Γιάννινα – Ατρόμητος: Βάτσιος (Καραϊσαρίδης, Κοντιζάς)
18:15 ΠΑΟΚ – Παναιτωλικός: Κιοτζένης (Σίπκας, Δίπλαρης)
20:30 Ολυμπιακός – Βέροια: Δελφάκης (Κασαβέτης, Δόσης)
Δευτέρα 12/9
19:30 ΑΕΛ – Ηρακλής: Ευαγγέλου (Μεσσήνης, Λάμπρου)