Ο χιονιάς “έκατσε” για τα καλά στην Αττική από τη νύχτα. Το χιόνι στρώθηκε στους ορεινούς όγκους και κάπως έτσι χρειάστηκε να διακοπεί για λίγη ώρα η κυκλοφορία από την οδό Πανός ως το ύψος του Αγίου Πέτρου η κυκλοφορία στην Πεντέλη, ενώ από τις 10:00 το πρωί η κίνηση για την κορυφή της Πάρνηθας γίνεται από το ύψος του τελεφερίκ υποχρεωτικά μόνο με αλυσίδες.
Καιρός: Χιόνι σε Πάρνηθα και Πεντέλη
![ΦΩΤΟ ΑΡΧΕΙΟΥ EUROKINISSI](https://www.newsit.gr/wp-content/uploads/2017n/07/XIONI4-4.jpg)
Αλυσίδες χρειάζονται τα αυτοκίνητα που κινούνται προς την κορυφή της Πάρνηθας, ενώ τα ξημερώματα υπήρξε διακοπή της κυκλοφορίας στην Πεντέλη στο δρόμο για Νέα Μάκρη.
Καιρός Τελευταίες ειδήσεις