Μιλώντας στους εκπροσώπους του Τύπου, ο νεαρός άσος τόνισε πως το τελευταίο φιλικό με τη Βάκερ ήταν ένα πολύ καλό τεστ εν όψει της δύσκολης συνέχειας.
Αναλυτικά όσα δήλωσε ο αριστερός μπακ των πρωταθλητών Ελλάδας:
Για εκείνο που κρατάει από την προετοιμασία: «Κρατάω την σκληρή δουλειά που κάναμε. Ότι στα φιλικά προσπαθήσαμε να κάνουμε αυτά που ήθελε ο προπονητής και που κάναμε στις προπονήσεις. Παλέψαμε και πιστεύω πως με τη Βάκερ ήταν ένα πολύ καλό τεστ».
Για τις διαφορές του Βίκτορ με τον Σίλβα: «Εντάξει άλλα πράγματα ζητούσε ο ένας προπονητής και άλλα ο άλλος. Ο κόουτς θέλει να είμαστε compact και να παίζουμε σωστό ποδόσφαιρο. Πιστεύουμε να το καταφέρουμε στο τέλος. Αυτός είναι ο στόχος».
Για τους στόχους του για φέτος: «Στόχοι μου είναι να καθιερωθώ και να βοηθήσω όσο πιο πολύ γίνεται και μπορώ την ομάδα μου».