Πρόκειται για τον 19χρονο επιθετικό χαφ, ο οποίος είχε φέτος 25 συμμετοχές στη Γ’ Εθνική, σημειώνοντας τρία γκολ. Ο Δημήτρης Τασιούλης προορίζεται για την ομάδα νέων των “ερυθρολεύκων”.
Αναλυτικά η ανακοίνωση του Τυρνάβου:
“Ο Α.Ο. ΤΥΡΝΑΒΟΣ 2005 στη δύσκολη προσπάθεια που ξεκίνησε για τη συγκρότηση μιας νεανικής ομάδας και παράλληλα την ανάδειξη ελπιδοφόρων ποδοσφαιριστών ανακοινώνει τη μεταγραφή του 19χρονου επιθετικού χαφ Δημήτρη Τασιούλη στην Π.Α.Ε. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π., ως επαγγελματία ποδοσφαιριστή και του εύχεται κάθε επιτυχία στο μέλλον με την ταυτόχρονη δικαίωση των ανθρώπων που πίστεψαν στο ταλέντο του.
Ο πρόεδρος,
Βασίλης Μπρέζας”.
*Η φωτογραφία είναι από το athleticlarissa.gr.