Η ποινή της μιας αγωνιστικής είχε επιβληθεί από το πρωτοβάθμιο πειθαρχικό όργανο της Super League και σχετιζόταν με τη ρίψη αναπτήρα στον Κουλιμπαλί, στον εκτός έδρας αγώνα με τον Πλατανιά.
Η ανακοίνωση
«Η Επιτροπή Εφέσεων της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας με την υπ΄ αριθμ. 24/31-3-2016 απόφασή της δέχεται τυπικά την έφεση της ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ κατά της υπ΄ αριθμ. 102/2016 απόφασης του Μονομελούς Πρωτοβάθμιου Πειθαρχικού Οργάνου της Super League. Απορρίπτει κατ΄ουσία».