Πέρσι αναδείχθηκε ως ο μεγάλος νικητής της Eurovision και φέτος ο Måns Zelmerlöw θα είναι ο οικοδεσπότης της βραδιάς στη Στοκχόλμη. Το τραγούδι του “Heroes” ήταν αφιερωμένο σε όλα τα παιδιά που πέφτουν θύματα του bullying και σίγουρα άγγιξε πολύ κόσμο.
Αυτό, όμως, που είχε προκαλέσει μεγάλη εντύπωση την ημέρα του τελικού, ήταν το ψηφιακό σκηνικό που απλωνόταν πίσω του στη σκηνή την ώρα που τραγουδούσε. Και μπορεί το ψηφιακό ανθρωπάκι με το μπαλόνι να έκλεψε τις εντυπώσεις, αυτήν τη φορά όμως ο γνωστός τραγουδιστής επέλεξε να ερμηνεύσει το κομμάτι του κρατώντας το χέρι ενός μικρού παιδιού. Δείτε το Video στο TLIFE