Ο Αργεντινός μέσος υπέστη μία ελαφριά σύσπαση στον αριστερό δικέφαλο μηριαίο, η οποία τον κρατάει προληπτικά εκτός δράσης έως ότου η κατάσταση της υγείας του επανεκτιμηθεί. Εκτός αποστολής έμειναν και οι τραυματίες Φουστέρ (αιμάτωμα) και Μπουχαλάκης (συνέχισε το συντηρητικό του πρόγραμμα), καθώς και ο Ζντιέλαρ, ο οποίος ταλαιπωρείται από ένα κρυολόγημα.
Μετά το τέλος της προπόνησης του Σαββάτου, ο Μάρκο Σίλβα έκανε γνωστή την αποστολή για την Τρίπολη.
Αναλυτικά: Μποτία, Ντα Κόστα, Ντομίνγκεζ, Ντουρμάζ, Ελαμπντελαουί, Φορτούνης, Ερνάνι, Ιντέγε, Καπίνο, Κασάμι, Κολοβός, Μαζουακού, Μιλιβόγεβιτς, Πάρντο, Πουλίδο, Ρομπέρτο, Σαλίνο, Σεμπά, Σιόβας.
ΔΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΟ NEWSIT