Παρά την ισχυρή μπόρα ο βουλευτής επέλεξε να μην ανοίξει ομπρέλα, ούτε να μιλήσει από τα μικρόφωνα της τεράστιας συγκέντρωσης υπέρ της παραμονής της χωρας μας στο ευρώ.
Προτίμησε να βρεθεί ανάμεσα στον απλό κοσμο και να ακούσει τους προβληματισμούς τους, κάτι που έκαναν και αλλοι βουλευτές που στήριξαν την αυθόρμητη συγκέντρωση, όπως ο Δημήτρης Ψαρριανός και ο Νίκος Ορφανός.
Μένουμε Ευρώπη: Ξέρει από… μπόρες ο Φορτσάκης! ΦΩΤΟ
Μούσκεμα έγινε ο βουλευτής επικράτειας της Νέας Δημοκρατίας, Θεόδωρος Φορτσάκης. Χωρίς ομπρέλα, με… διακριτική παρουσία, βρέθηκε ανάμεσα στον κόσμο στη συγκέντρωση “Μένουμε Ευρώπη”, το απόγευμα της Τρίτης.
Ρέθυμνο: Τα μποφόρ «σπάνε» τη φωτιά σε πολλά μέτωπα – Μεγάλη μάχη των πυροσβεστών από γη και αέρα
Σαντορίνη: Μοντέλο Βενετίας με εισιτήριο για τους επιβάτες κρουαζιερόπλοιων στα 10 ευρώ
Πέθανε ο σκηνοθέτης Αντώνης Αντύπας, σύζυγος της Ελένης Καραΐνδρου
Φωτιά στο Ρέθυμνο: Μήνυμα του 112 για εκκένωση του οικισμού Αγία Παρασκευή
Ελλάδα Τελευταίες ειδήσεις