Το εκλογικό του δικαίωμα άσκησε λίγο μετά τις 09:30 το πρωί της Κυριακής ο δήμαρχος της Αθήνας, Γιώργος Αθήνας που ψήφισε στο 763ο εκλογικό τμήμα στους Αμπελόκηπους.
Ο κύριος Καμίνης παρέμεινε πίσω από το παραβάν για κάτι λιγότερο από ένα λεπτό και στη συνέχεια έριξε το ψηφοδέλτιό του στην κάλπη, χαιρέτισε τα μέλη της εφορευτικής επιτροπής και προχώρησε προς τους δημοσιογράφους.
Ο κ. Καμίνης με τη δήλωσή του έστειλε μήνυμα ενότητας στον ελληνικό λαό τονίζοντας πως: «Σήμερα ψηφίζουμε και αύριο όλοι μαζί δουλεύουμε».
Διαβάστε εδώ τα πάντα για το ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ 2015
Δείτε εδώ όλες τις ανακοινώσεις του Υπουργείου Εσωτερικών για το Δημοψήφισμα 2015