Τρίτη, 23 Ιουλ.
30oC Αθήνα

Στο… μηδέν το θέαμα – “Χ”ωρίς νίκη Πανθρακικός και Καλλονή

ΦΩΤΟ ΑΡΧΕΙΟΥ Eurokinissi

Το ντεμπούτο του Δημήτρη Ελευθερόπουλου στον πάγκο του Πανθρακικού έφερε τον πρώτο βαθμό για την ομάδα της Κομοτηνής, στην… κάκιστη αναμέτρηση με την Καλλονή (0-0) – Παραμένουν χωρίς νίκη -μετά από 4 αγωνιστικές- οι δυο ομάδες

Ο ουραγός Πανθρακικός μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση, γνωρίζοντας πως ένα νέο κακό αποτέλεσμα -και μάλιστα κόντρα στην Καλλονή- θα τον έφερνε σε ακόμα πιο δεινή θέση. Η ομάδα του Ελευθερόπουλου έδειξε όρεξη και -μάλιστα- στο πρώτο πεντάλεπτο απείλησε δυο φορές την εστία του Χογκ.

Μετά όμως από ένα καλό 15λεπτο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με την ομάδα της Κομοτηνής να ψάχνει… ανορθόδοξα το γκολ. Οι φιλοξενούμενοι φάνηκε να έχουν “παλμό” στο 31′, στην πρώτη τους τελική προσπάθεια, με τον Ελλακόπουλο να μην μπορεί να νικήσει τον Αθανασιάδη από πλεονεκτική θέση. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τους γηπεδούχους να πιέζουν, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Το δεύτερο ημίχρονο κυμάνθηκε σε χαμηλό ρυθμό και μάλιστα δεν είχαμε ούτε ευκαιρίες. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν για το τέρμα που θα τους έδινε τη νίκη, αλλά οι φιλοξενούμενοι αμύνθηκαν σωστά, με το θέαμα να είναι.. τραγικό. Έτσι, ο Πανθρακικός παρέμεινε στην τελευταία θέση της Superleague, παίρνοντας τον πρώτο του βαθμό, με την Καλλονή να φτάνει τους δυο βαθμούς και να ξεπερνά τον Πλατανιά