Ο νεαρός οικονομολόγος με καταγωγή από το Θαυμακό Φθιώτιδας, ρίχνεται στη μάχη της πολιτικής σε μία πολύ κρίσιμη περίοδο για τη χώρα. Απόφοιτος του Πανεπιστημίου Περαία και διπλωματούχος στην Διοίκηση Ολικής Ποιότητας, ο Κώστας Μητσόπουλος έχει χαράξει τη δική του διαδρομή στη γαλάζια νεολαία.
Από εκπρόσωπος φοιτητών στο Πανεπιστήμιο του μέσα από τα ψηφοδέλτια της ΔΑΠ-ΝΔΦΚ μέχρι το εκτελεστικό γραφείο της ΟΝΝΕΔ, ο Μητσόπουλος χαρακτηρίζεται από τους γαλάζιους νεολαίους ως ανυποχώρητος σε εθνικά θέματα αποτυπώνοντας το δικό του πολιτικό στίγμα. Η υποψηφιότητά του αποτελεί τη φωνή των νέων στο ψηφοδέλτιο της Νέας Δημοκρατίας και αυτό από μόνο του δίνει θετικό πρόσημο. Παρόλο που δεν αναμένει την εκλογή του, είναι σίγουρο ότι θα μας απασχολήσει στο άμεσο μέλλον.
Ανανέωση στο ψηφοδέλτιο της ΝΔ στο νομό Φθιώτιδας
![Ανανέωση στο ψηφοδέλτιο της ΝΔ στο νομό Φθιώτιδας](https://www.newsit.gr/wp-content/uploads/2017n/07/mitsopoulos.jpg)
Αλλαγή φρουράς στο ψηφοδέλτιο της Νέας Δημοκρατίας στο νομό Φθιώτιδας. Η υπόσχεση του Βαγγέλη Μεϊμαράκη για συμμετοχή νέων ανθρώπων σε μη εκλόγιμες θέσεις, βρήκε εφαρμογή στο πρόσωπο του Κώστα Μητσόπουλου.
Ραντεβού τον Σεπτέμβρη μετά την απόρριψη της κλήσης Αδειλίνη στη Βουλή: Τα επόμενα βήματα και η συνάντηση Σακελλαροπούλου – Χαρίτση
ΝΔ κατά Παύλου Πολάκη μετά τη νέα «άθλια επίθεση στο κράτος δικαίου και σε δημοσιογράφους»
ΕΣΗΕΑ για Στέφανο Κασσελάκη: Κάνει διακοπές και οι εργαζόμενοι των ΜΜΕ του ΣΥΡΙΖΑ παραμένουν απλήρωτοι
Στέφανος Κασσελάκης για τα 2 χάλκινα στην κωπηλασία: Μέσα σε λίγα λεπτά δυο μετάλλια, συγχαρητήρια
Πολιτική Τελευταίες ειδήσεις