Η κυρία Μπακογιάννη θα ενημερώσει τον υπουργό Εξωτερικών για την πρόταση που της έγινε και την οποία εχει αποδεχθεί καθώς την ερχόμενη Παρασκευή θα ταξιδέψει στο Μόναχο οπου θα πραγματοποιηθεί η συνδιάσκεψη Του Οργανισμού.
Πρόκειται για την πρώτη επιςημη συνάντηση μεταξύ ενός κυβερνητικού στελέχους και ενός στελέχους της αξιωματικής αντιπολίτευσης ενω ειναι γνωστό οτι η κα Μπακογιάννη υπηρετεί εδώ και πολλα χρόνια το δόγμα της συναίνεσης με τα θέματα εξωτερικής πολιτικής.