Δευτέρα, 21 Οκτ.

ΤΕΛΙΚΟ: Αστέρας Τρίπολης – Ολυμπιακός 0-1

Ο Ολυμπιακός επικράτησε εκτός έδρας του Αστέρα Τρίπολης με 1-0, με τέρμα του Μήτρογλου στις καθυστερήσεις.

ΛΗΞΗ αγώνα

90+5′ Κίτρινη κάρτα στον Βλαχοδήμο. η πρώτη για παίκτη του Ολυμπιακού.

90+4′ ο Μέγιερι έκανε μεγάλη επέμβαση και κράτησε το “μηδέν”

90+2′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 0-1. Ο Μανωλάς πάσαρε στον Μήτρογλου, ο οποίος ανάμεσα από τρεις παίκτες πάτησε την μπάλα και με σουτ την έστειλε στο αριστερό δοκάρι και στα δίχτυα

90′ Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Αμπμτούν γύρισε από τα αριστερά, ο Μήτρογλου με το στήθος στην κίνηση προσπάθησε να σκοράρει, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Φούλοπ, ο οποίος ήταν εκτός θέσης

88′ Σουτ του Φέισα που πέρασε άουτ ενώ λίγο πριν ο Μήτρογλου φώναξε για πέναλτι.

81′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ιμπαγάσα στη θέση του Τζεμπούρ

78′ Σέντρα Ντε Μπλάσις, σουτ στην κίνηση του Ράγιος, η μπάλα ψηλά άουτ

76′ Αντεπίθεση του Αστέρα, ο Χολέμπα έκοψε την πάσα του Ουσέρο και έδιωξε σε κόρνερ

72′ Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μήτρογλου απέναντι από τον Φούλοπ είδε τον γκολκίπερ του Αστέρα να αποκρούει, η μπάλα στρώθηκε στον Τζεμπούρ, ο οποίος την έστειλε στο αριστερό δοκάρι

68′ Ο Αμπντούν γύρισε από τα αριστερά, ο Μήτρογλου επιχείρησε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Αλβάρες και έφυγε κόρνερ

67′ Κίτρινη κάρτα στον Ουσέρο

65′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Σέντρα Τσαμπούρη από τα δεξιά, ο Μέγιερι άφησε την μπάλα, αυτή έφτασε στον Λάφα, ο οποίος την έστειλε πάνω από το δοκάρι

64′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. ο Βλαχοδήμος στη θέση του Φετφατζίδη

64′ Νέα αλλαγή και πάλι αναγκαστική για τον Αστέρα. Ο Αλβάρες θα μπει, αφού ο Κουρμπέλης δεν μπορεί να συνεχίσει.

61′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μασάντο εκτέλεσε συρτά το κόρνερ, ο Τζιμπούρ έστρωσε στον Αμπντούν. Ο τελευταίος επιχείρησε το σουτ, η μπάλα χτύπησε στο Ναβάρο και στρώθηκε στον Φετφατζίδη, ο οποίος την έστειλε πάνω από το δοκάρι

60′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μήτρογλου στη θέση του Παπάζογλου

56′ Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Σανκαρέ και αποβολή. Με δέκα μένει ο Αστέρας

55′ Σέντρα του Παπάζογλου από δεξιά, ο Τζεμπούρ πήρε την σκαστή κεφαλια στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα πέρασε άουτ

47′ Εκτέλεσε κόρνερ ο Ουσέρο, κεφαλιά του Μπαρτολίνι, η μπάλα στα χέρια του Μέγιερι

Έναρξη δεύτερου μέρους

46′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ουσέρο στη θέση του Φορμίκα

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Τρίπολη

43′ Σουτ του Φετφατζίδη μέσα απ’ την περιοχή, ο Φούλοπ μπλόκαρε

42′ Το πρώτο κόρνερ του Αστέρα στο ματς

41′ Φάουλ Μασάντο από αριστερά, ο Φούλοπ μπλόκαρε προ του Μανωλά

33′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Κάφα στη θέση του Περόνε, που πήρε και κίτρινη κάρτα γιατί καθυστέρησε να βγει από το παιχνίδι

32′ Πλήγμα για τονυς Αρκάδες, αφού ο Περόνε δεν μπορεί να συνεχίσει.

30′ Φάουλ Χολέμπας από δεξιά, ο Φούλοπ βγήκε και μπλόκαρε

20′ Πολύ καλά στημένος ο Ολυμπιακός, δεν αφήνει τον Αστέρα να κάνει το παιχνίδι του

15′ Ο Αμπντούν προσπάθησεί να “κρεμάσει” τον Φούλοπ, αλλά η μπάλα έφυγε πολύ άουτ.

13′ Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Λάθος του Ράγιος μέσα στην περιοχή, ο Μανιάτης πήρε την μπάλα, σούταρε με το αριστερό, αλλά ο Φούλοπ μπλόκαρε

12′ Κίτρινη κάρτα στον Σανκαρέ

8′ Κόρνερ του Χολέμπας, ο Κοντρέρας έπιασε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

4′ Σουτ του Μασάντο έξω από την περιοχή και σε θέση αριστερά, ο Φούλοπ μπλόκαρε εύκολα