Δευτέρα, 9 Σεπτ.
30oC Αθήνα

(Χ)αμένοι και οι δυο

Ηρακλής και Κέρκυρα δημιούργησαν τις ευκαιρίες για να πάρουν τη νίκη, όμως “κόλλησαν” στο μηδέν και έμειναν κοντά στην επικίνδυνη ζώνη.

Το LIVE του αγώνα

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Μπόζινταρ Μπάντοβιτς ήταν αυτή που είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, χωρίς ωστόσο να απειλήσει ιδιαίτερα τον Ελευθερόπουλο. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους και το ματς απέκτησε ρυθμό.

Στο 51΄ο Σολτάνι σούταρε ελάχιστα άουτ μέσα από την περιοχή, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Ελευθερόπουλος έσωσε τον Ηρακλή μετά από προσπάθεια του Καλαντζή. Η σημαντικότερη ευκαιρία του αγώνα σημειώθηκε στο 68ο λεπτό όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Λίμα ο Κυριαζής πήρε την κεφαλιά με την μπάλα να σταματά στο δοκάρι του Κωνσταντόπουλου.

Το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος, ενώ αξίζει να αναφερθεί πως αυτή ήταν η τέταρτη φετινή ισοπαλία στις αναμετρήσεις των δύο ομάδων (δύο στο κύπελλο, και μία στον πρώτο γύρο).