Δευτέρα, 21 Οκτ.

“Μαγεία” και αγωνία! Νέα πεντάρα απ’τη Ρεάλ του Ζιντάν (VIDEO)

Σάκος του… μποξ έγινε η Σπόρτινγκ Χιχόν για τη Ρεάλ Μαδρίτης μέσα στο “Μπερναμπέου” – Αγωνία για Μπέιλ και Μπενζεμά, που αποχώρησαν με τραυματισμούς.

Καμία αντίσταση δεν βρήκε η Ρεάλ Μαδρίτης στην αναμέτρηση με την Σπόρτινγκ Χιχόν, την οποία διέλυσε στο “Σαντιάγκο Μπερναμπέου” με 5-1. “Τρελό” το πρώτο ημίχρονο για την ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν, εκεί όπου πέτυχε και τα πέντε της τέρματα!

Μόλις στο 7’ ο Μπέιλ συνέχισε το σερί σκοραρίσματος του, ανοίγοντας το σκορ. Δυο λεπτα αργότερα, ο Ρονάλντο δύο λεπτά αργότερα έκανε το 2-0 για να έρθει το 3-0 από τον Μπενζεμά στο 12’. Ο Πορτογάλος αστέρας στο 18’ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0 για να κλείσει το ημίχρονο με το γκολ του Μπενζεμά στο 41’.

Οι τραυματισμοί όμως των Μπέιλ και Μπενζεμά (ο πρώτος στο 46’ κι ο δεύτερος στο 65’) μετρίασαν τη χαρά των “μερένγγες”.