Ο Κουλιμπαλί κατευθύνθηκε στη γραμμή του πλαγίου, με τους οπαδούς του Ολυμπιακού να βρίσκονται σε εκείνο το σημείο. Ο αμυντικός του Πλατανιά θέλησε να εκτελέσει το πλάγιο, αλλά χτυπήθηκε στο πόδι από έναν αναπτήρα, τον οποίο έδειξε στη συνέχεια στον διαιτητή του ματς Σπάθα, που του είπε να συνεχίσει να παίζει κανονικά.
Μάλιστα, λίγο έλειψε να… ανάψουν τα αίματα με τον Ντουρμάζ, που πιθανότατα νόμιζε πως ο παίκτης των Κρητικών “τρώει” το χρόνο, με τον διαιτητή να μην δείχνει κάρτες σε κανέναν.