31oC Αθήνα

ΠΑΟΚ ήταν, αφού! Σάρωσε τον ΠΑΣ με 3-1

ΦΩΤΟ ΑΠΕ
ΦΩΤΟ ΑΠΕ

O ΠΑΟΚ δεν άφησε κανένα περιθώριο στον ΠΑΣ Γιάννινα… Ηταν σαρωτικός! Νίκησε 3-1 στη 17η αγωνιστική της Super League.

Το live του αγώνα

Απόλυτος κυρίαρχος ήταν ο ΠΑΟΚ που έφτασε στο γκολ λίγο πριν από το ημίχρονο και… ξεδιπλώθηκε χωρίς δυσκολία στα τελευταία 45 λεπτά της αναμέτρησης.

Ο ΠΑΣ ήταν εξαφανισμένος και το μόνο που κατόρθωσε στο πρώτο ημίχρονο ήταν να υποχρεώσει τον “Δικέφαλο” να επιχειρεί σουτ από μακριά. Ωστόσο, οι Θεσσαλονικείς δεν έχασαν σε καμία στιγμή τον έλεγχο του αγώνα, είχαν την κυκλοφορία της μπάλας και έφτασαν στο γκολ

Στο 43′ ο Ζάιρο μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά, έβγαλε την ασίστ στον Αθανασιάδη και αυτός από κοντά έστειλε με γκολ τον ΠΑΟΚ στα αποδυτήρια κάνοντας το 1-0.

Οι πρώτες αποκλειστικές εικόνες από την αναμέτρηση κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα μέσα από τον φακό του paokfc.gr #PAOKPAS #superleague

Posted by PAOK FC / ΠΑΕ ΠΑΟΚ on Sunday, 10 January 2016

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ακόμη καλύτερο για την ομάδα του Ιγκορ Τούντορ και γρήγορα έγινε το 2-0. Στο 52′ επιχείρησε το σουτ ο Τσίμιροτ, έδιωξαν οι παίκτες του ΠΑΣ και ο Χαρίσης… δεν χαρίστηκε στην πρώην του ομάδα. Με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά επειδή την προηγούμενη σεζόν φορούσε τη φανέλα της ομάδας των Ιωαννίνων δεν πανηγύρισε το γκολ.

Μάλιστα ο Χαρίσης δέχθηκε και το χειροκρότημα της Τούμπας, όταν έγινε αλλαγή στο 69’… Λίγο νωρίτερα στο 64′ ο ΠΑΟΚ είχε κάνει το 3-0. Ο Λέοβατς έβγαλε την ασίστ από τα αριστερά και ο Ζάιρο που βρισκόταν μέσα στην περιοχή, έστειλε με δεξί σου την μπάλα στα δίχτυα.

Σταδιακά ο ρυθμός του ματς… έπεφτε δεδομένου ότι ο “Δικέφαλος” δεν κινδύνευε με τα τρία γκολ που είχε πετύχει. Αυτό βέβαια το “πλήρωσε” στο 90′ με το γκολ που πέτυχε ο Κοζορώνης με δυνατό σουτ από μακριά.

ΠΑΟΚ: Ολσεν, Κίτσιου, Βίτορ, Τζαβέλλας, Λέοβατς, Χαρίσης (69′ Χαρίσης), Τσίμιροτ, Πέλκας, Ζάιρο (77′ Ζάιρο), Μακ (73′ Μπερμπάτοφ), Αθανασιάδης
ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Γαρουφαλιάς (71′ Κοζορώνης), Στρούνα, Μιχαήλ, Μπέριος, Σκόνδρας, Ηλιάδης, Τσουκαλάς, Λίλα, Ιλιτς (60′ Μανιάς), Γιάκος