Με άνεση οι Σκορδολιάγκες έφυγαν και χθες μπροστά από τους αντιπάλους τους τερματίζοντας πρώτοι στην κούρσα της πρωινής ψυχαγωγικής ζώνης. Ωστόσο οι Καραμεροχαριτάτοι απειλήθηκαν από τη Μενεγάκη που επιστράτευσε για ακόμα μία φορά την Κατερίνα Ζαρίφη για να φουσκώσει τον «Καφέ» της στον ALPHA. Η «ωραία Ελένη» επιθυμεί την επιστροφή της πρώην συνεργάτιδάς της αφού είναι αποφασισμένη να μην αφήσει τη μάχη της τηλεθέασης να χαθεί.
Χθες λοιπόν, στο γενικό σύνολο τηλεθέασης το «Πρωινό Mou» του MEGA με το Γιώργο Λιάγκα και τη Φαίη Σκορδά έκανε 22,6 μέσο όρο ενώ ο Γιώργος Καραμέρος και ο Σπύρος Χαριτάτος έμειναν στο 14,1. Λίγο πιο πίσω η Ελένη Μενεγάκη σημειώνοντας μέσο όρο 12,4 αλλά στο νεανικό κοινό προηγήθηκε από τους Καραμεροχαριτάτους με 15,4 έναντι 12,3. Στην κορυφή βράθηκαν πάλι οι Σκορδολιάγκες με 26,9.
Συγκεκριμένα, οι μέσοι όροι των πρωινών ψυχαγωγικών εκπομπών την Τετάρτη 17 Νοεμβρίου όπως τις κατέγραψε η AGB στο γενικό σύνολο και στο νεανικό κοινό είναι οι εξής:
ΕΚΠΟΜΠΗ-ΚΑΝΑΛΙ |
Γενικό σύνολο |
Νεανικό κοινό |
ΠΡΩΙΝΟ MOU – MEGA |
22,6 |
26,9 |
10 ΜΕ 1 ΜΑΖΙ – ANT1 |
14,1 |
12,3 |
ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ – ALPHA |
12,4 |
15,4 |
Γρηγόρης Μελάς