μετά τη λήξη της δημόσιας πρότασης στις 30 Μαρτίου. Υπενθυμίζεται ότι η Alfa Wood είχε εξαγοράσει το 72,09% ( 25.365.386 μετοχές) της Σέλμαν αντί 11 εκατ. ευρώ και υπέβλαε δημόσια πρόταση για τη υπόλοιπο 27,91%. Οπως έγινε γνωστό, κατά τη διάρκεια της περιόδου αποδοχής προσφέρθηκαν από αποδεχόμενους τη δημόσια πρόταση 4.484.117 μετοχές που αντιπροσωπεύουν ποσοστό 12,74% επί του συνολικού καταβεβλημένου μετοχικού κεφαλαίου και των δικαιωμάτων ψήφου της Σέλμαν. Ετσι, η Alfa Wood κατέχει πλεόν το 84,83% της εταιρείας.
Με 85% στη Σέλμαν η Alfa Wood
![Με 85% στη Σέλμαν η Alfa Wood](https://www.newsit.gr/wp-content/uploads/2017n/07/shelman-1.jpg)
Το 84,83% ( 29.849.503 μετοχές) της εταιρείας Σέλμαν κατέχει πλέον η Alfa Wood
Motor Oil: Εγκρίθηκε η εξαγορά της Ηλέκτωρ από την Γενική Συνέλευση
IRIS – Επιχειρήσεις: Παράταση έως τις 31 Αυγούστου για αποδοχή του συστήματος ως μέσο πληρωμής
Nτόναλντ Τραμπ: Ποιες είναι οι 7 θέσεις που θέλει να εφαρμόσει στην οικονομική πολιτική των ΗΠΑ αν εκλεγεί
Θεοδωρικάκος: Στόχος μας η Ελλάδα να γίνει ακόμη πιο ελκυστική σε ξένες επενδύσεις
Οικονομία Τελευταίες ειδήσεις