Σάββατο, 20 Ιουλ.
33oC Αθήνα

Κατρακύλα χωρίς τέλος για τη Ρεάλ! Την απέκλεισε η Λεγανές [vid]

Κατηφόρα με… φόρα έχει πάρει η Ρέαλ, αλλά σταματά. Οχι, για καλό. Μα για να αποκλειστεί! Το έκανε κι αυτό. Νίκησε στο πρώτο παιχνίδι του Κυπέλλου Ισπανίας με 1-0 τη Λέγανες κι έχασε στη ρεβάνς του Μπερναμπέου με 2-1.

«Καλό;», θα ρωτούσαμε αν ήταν ανέκδοτο, αλλά δεν είναι (ανέκδοτο εννοούμε). Η ομάδα πάντως του Ζινεντίν Ζιντάν ξέχασε την… πλακίτσα που έκανε εντός των τεσσάρων γραμμών. Φόρεσε τα… μαύρα της χάλια και πάλι και οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 31ο λεπτό με σουτ του Εράσο.

Οι «μερένχες» ισοφάρισαν όταν ο Μπενζεμά νίκησε τον Σαμπανιέ στο 47’, αλλά στο παιχνίδι, στο οποίο ο Σιόβας αγωνίστηκε για 58 λεπτά, η ομάδα του η Λεγανές φύλαγε κι άλλα καλούδια… Στο 55′ με κεφαλιά του Γκάμπριελ πήρε τη νίκη και την πρόκριση.