Κυριακή, 21 Ιουλ.
31oC Αθήνα

Οι Γουίζαρντς… γλίτωσαν από τον “σεληνιασμένο” Χάρντεν! videos

Οι Ρόκετς έχασαν 135-131 στην παράταση από τους Γουίζαρντς, με τον Τζέιμς Χάρντεν να απέχει 6 πόντους από το ρεκόρ καριέρας του. Πήραν το θρίλερ με τους Μπουλς οι Σπερς (108-107).

Εκπληκτικό ματς στην Ουάσινγκτον, με τους Γουίζαρντς να νικούν τους Ρόκετς στην παράταση (135-131 το τελικό σκορ / 125-125 κ.δ.) και να ανεβάζουν το ρεκόρ τους στο 8-12.

Ο Γουόλ ήταν ο πρώτος σκόρερ για τους γηπεδούχους, σημειώνοντας 36 πόντους και μαζεύοντας 11 ασίστ. Άξιοι συμπαραστάτες του οι Μπιλ (32 π.) και Μόρις (double-double με 22 πόντους και 10 ριμπάουντ).

Αυτός όμως που… έλαμψε στη συγκεκριμένη αναμέτρηση ήταν ο Τζέιμς Χάρντεν. Ο “Μούσιας” έφτασε στο triple double με 54 πόντους, 13 ασίστ, αλλά και 11 λάθη. Άξιο αναφοράς, πως είχε 44 πόντους μέχρι την τρίτη περίοδο, φτάνοντας στο φινάλε 6 πόντους από το ρεκόρ καριέρας του. Στους 36 πόντους σταμάτησε ο Γκόρντον για τους φιλοξενούμενους, που έπεσαν στο 9-10.

Μετά από ένα ματς – θρίλερ μέσα στο Σικάγο, οι Σπερς επικράτησαν των Μπουλς με 108-107 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 10-10. Ο ΝτεΡόζαν ήταν ο κορυφαίος για το Σαν Αντόνιο με 21 πόντους, ενώ από τους “ταύρους” (έπεσαν στο 5-16) ξεχώρισε ο ΛαΒιν με 28 πόντους, αλλά αστόχησε στο τελευταίο σουτ.

Οι Σέλτικς δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα από τους Πέλικανς και έφτασαν στη νίκη με 124-107 επί των Πέλικανς ανεβαίνοντας στο 11-10. Για τους “Κέλτες” ξεχώρισε ο Ίρβινγκ με 26 πόντους και 10 ασίστ, έχοντας 5/10 τρίποντα.