Τετάρτη, 4 Σεπτ.
28oC Αθήνα

ΠΑΟΚ – ΟΦΗ 4-0 ΤΕΛΙΚΟ: Εμφάνιση πρωταθλητή στην Τούμπα! Ασταμάτητος ο Δικέφαλος του Βορρά

ΦΩΤΟ ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ έκανε μία ακόμη εμφάνιση πρωταθλητή στην Τούμπα και “σάρωσε” τον ΟΦΗ με 4-0 για τη 18η αγωνιστική της Superleague, κάνοντας ένα ακόμη “βήμα” προς την κατάκτηση του πολυπόθητου τίτλου.

Με τους επιθετικούς του να αποτελούν μόνιμο κίνδυνο στον “ανοιχτό” χώρο, ο ΠΑΟΚ “διέλυσε” τον ΟΦΗ με 4-0 στην Τούμπα και δείχνει ικανός να μην αφήσει κανένα περιθώριο ελπίδας στους υπόλοιπους διεκδικητές του πρωταθλήματος.

Ο Μάτος άνοιξε το σκορ στο 24′ με κεφαλιά μετά από κόρνερ, με τους Άκπομ και Ζαμπά να “χτυπούν” στη συνέχεια στην αντεπίθεση και τον πρώτο να βάζει και το “κερασάκι στην τούρτα”, με μία γκολάρα στο 80ο λεπτό του αγώνα.

Παρακολουθήστε LIVE το ΠΑΟΚ – ΟΦΗ από το newsit.gr

Ο ΠΑΟΚ έχει για πρώτη φορά στη 18άδα για το συγκεκριμένο ματς, τις νέες μετεγγραφές της ομάδας, Σβιντέρσκι και Γιαννούλη, ενώ επέστρεψε και ο Κάνιας από τραυματισμό.

Αντίστοιχα, για τον ΟΦΗ αναμένεται να κάνει το ντεμπούτο του ο Γιώργος Γιακουμάκης, που αποκτήθηκε ως δανεικός με οψιόν αγοράς, από την ΑΕΚ, στην τρέχουσα μετεγγραφική περίοδο.