Ο πιτσιρικάς που πήγε να δει την παρέλαση της 25ης Μαρτίου κάθεται ανάμεσα σε δυο αστυνομικούς που έχουν σχηματίσει κλοιό μπροστά από τον χώρο που γίνεται η παρέλαση προκειμένου να προλάβουν επεισόδια. Οι ασπίδες είναι μεγαλύτερες από τον πιτσιρίκο και προκαλούν θλίψη αφού ανάμεσα σε μεγάλους και παιδιά η αστυνομική παρουσία προκαλεί ανάμεικτα συναισθήματα μια τέτοια μέρα που θα έπρεπε να είναι ημέρα μνήμης και γιορτής.
Παρέλαση 25ης Μαρτίου: Μια φωτογραφία χίλιες λέξεις
Η φωτογραφία είναι από την μαθητική παρέλαση για την 25η Μαρτίου στην Θεσσαλονίκη. Κι εκεί, όπως και στην Αθήνα που γίνεται η μεγάλη στρατιωτική παρέλαση τα μέτρα ασφαλείας, δρακόντεια.
Πολύ υψηλός κίνδυνος για φωτιά αύριο Παρασκευή: Οι 16 περιοχές με «πορτοκαλί συναγερμό»
Φωτιά στη Νεμέα, στην περιοχή Δάφνη – Σηκώθηκαν και αεροσκάφη
Καιρός: Πάνω από τους 38 βαθμούς ο υδράργυρος μέχρι και την Τρίτη – Οι θερμοκρασίες τις επόμενες μέρες
Αττική Οδός: Κυκλοφοριακές ρυθμίσεις λόγω εργασιών από σήμερα το βράδυ
Ελλάδα Τελευταίες ειδήσεις