Σάββατο, 17 Αυγ.
33oC Αθήνα

Προκριματικά Euro 2020: Γκέλα ολκής για την Κύπρο! – video

ΦΩΤΟ intime

Η Κύπρος δεν κατάφερε να κερδίσει το Καζακστάν σε εντός έδρας αναμέτρηση για τα προκριματικά του Euro 2020 και με το τελικό 1-1, έμεινε ουσιαστικά από νωρίς εκτός στόχου στον όμιλό της.

Με το Βέλγιο και τη Ρωσία από πάνω της στον 7ο όμιλο, η Κύπρος είχε ελάχιστες ελπίδες πρόκρισης στην τελική φάση του Euro 2020, αλλά δεν κατάφερε ούτε να “παλέψει” για αυτή, μετά και την ισοπαλία 1-1 με το Καζακστάν.

Η ομάδα του Σιμόν έμεινε πίσω στο σκορ μόλις στο δεύτερο λεπτό της αναμέτρησης στο ΓΣΠ από γκολ του Σκέτκιν, αλλά βρήκε την ισοφάριση από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, με τον Ιωάννου στο 40′ κι ενώ είχαν και δοκάρι νωρίτερα με τον Σωτηρίου. Στο δεύτερο μέρος όμως δεν μπόρεσαν παρά την “πίεση” να βρουν ξανά το δρόμο προς τα δίχτυα, με αποτέλεσμα μία γκέλα ολκής.