Κυριακή, 21 Ιουλ.
33oC Αθήνα

Λαμία – Αστέρας Τρίπολης: Ο Ινγκλέσιας “Χ-άλασε” τη βραδιά για τους Φθιώτες! (video)

ΦΩΤΟ Intime

Λαμία και Αστέρας Τρίπολης αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 στο “ΔΑΚ”, σε ματς για την 21η αγωνιστική της Superleague, με τον Ινγκλέσιας να ισοφαρίζει με πέναλτι στις καθυστερήσεις και να στερεί από τους Φθιώτες την ευκαιρία να πλησιάσουν την εξάδα.

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση της Λαμίας με τον Αστέρας Τρίπολης για την 21η αγωνιστική της Superleague, καθώς οι φιλοξενούμενοι Αρκάδες ισοφάρισαν στο τελικό 1-1, στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων, και πήραν το βαθμό της ισοπαλίας στερώντας από τους γηπεδούχους τη δυνατότητα να πλησιάσουν την εξάδα της βαθμολογίας.

Σε ένα ματς με ελάχιστες καλές στιγμές, οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο 64’ με τον Μπιανκόνι, που είχε περάσει ως αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο, αλλά οι Αρκάδες δεν τα παράτησαν, παρά το γεγονός ότι αγωνίστηκαν με παίκτη λιγότερο από το 72′ λόγω αποβολής του Σουάρεθ, και δικαιώθηκαν στο φινάλε, με τον Ινγκλέσιας να ισοφαρίζει από το σημείο του πέναλτι.