Παρασκευή, 19 Ιουλ.
34oC Αθήνα

“Επέστρεψε” με… τριάρα η Λειψία! “Απόδραση” για Μπάγερ στις καθυστερήσεις

Intime

Η Λειψία επέστρεψε στις νίκες στην Bundesliga μετά από δυο αγωνιστικές, επικράτησε της Βέρντερ με 3-0 και θα περιμένει “δώρο” την Κυριακή από το Κολωνία -Μπάγερν, για να μείνει μόνο στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Μεγάλη νίκη για την Μπάγερ Λεβερκούζες στην έδρα της Ουνιόν με 3-2.

Επιστροφή στα “τρίποντα” με εμφατικό τρόπο. Η Λειψία νίκησε εύκολα εντός έδρας την -εκ των ουραγών- Βέρντερ Βρέμης με 3-0 και ανέβηκε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα και στο +2 από την Μπάγερν που την Κυριακή παίζει στην έδρα της Κολωνίας.

Η Λειψία έκανε το 2-0 στο πρώτο ημίχρονο με τα γκολ των Κλόστερμαν (18′) και Σικ (39′), ενώ το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε ένα λεπτό μετά την έναρξη της επανάληψης από τον Μουκίλε.

Στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα ανέβηκε η Μπάγερ Λεβερκούζεν, που πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Ουνιόν Βερολίνου (3-2). Οι “ασπιρίνες” βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο7′, έφεραν… τούμπα το ματς, φτάνοντας το 1-2 στο 84′, δέχθηκαν την ισοφάριση στο 87′ και πήραν το “τρελό” διπλό με τέρμα του Μπελαραμπί στο 90+4!