Πέμπτη, 18 Ιουλ.
38oC Αθήνα

Premier League: “Εκκωφαντική” εφτάρα! Η Άστον Βίλα “ταπείνωσε” την πρωταθλήτρια Λίβερπουλ (video)

Στην αγωνιστική των “τρελών” αποτελεσμάτων στην Premier League, μετά τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κι η πρωταθλήτρια Λίβερπουλ δέχθηκε μία απίστευτη “σφαλιάρα” από την Άστον Βίλα, με το “εκκωφαντικό” 7-2.

Η Λίβερπουλ έκανε τη χειρότερή της εμφάνιση στην “εποχή” Κλοπ και με ένα τραγικό πρώτο ημίχρονο, γνώρισε μία “οδυνηρή” ήττα στο Βίλα Παρκ.

Οι “χωριάτες” άνοιξαν το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με τον Γουάτκινς, ο οποίος έκανε χατ-τρικ ήδη από τα πρώτα 39′ λεπτά, οπότε και το σκορ είχε φθάσει ήδη σε διαστάσεις θριάμβου. Ο Σαλάχ είχε μειώσει ενδιάμεσα σε 2-1, αλλά ο Μαγκίν “απάντησε” μετά από δύο λεπτά.

Premier League: Απίστευτη “συντριβή” για τη Γιουνάιτεντ! Ο Μουρίνιο “διέλυσε” με 6άρα την πρώην ομάδα του (video)

Στο δεύτερο μέρος, η Λίβερπουλ προσπάθησε να “μαζέψει” το σκορ, μείωσε σε 5-2 και θα μπορούσε να έχει πετύχει κι άλλο γκολ, όμως ο Γκρίλις έκανε “πάρτι” στα τελευταία λεπτά και “εκτόξευσε” το σκορ στο ιστορικό 7-2.