Σάββατο, 28 Σεπτ.
26oC Αθήνα

Premier League: Ξέσπασε στη Γουέστ Χαμ η Τσέλσι (video)

Μετά από δύο σερί ήττες που την “έριξαν” από την κορυφή της Premier League, η Τσέλσι επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα, με τη νίκη 3-0 επί της Γουέστ Χαμ.

Η ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και προηγήθηκε με κεφαλιά του Τιάγκο Σίλβα μόλις στο 10 λεπτό της αναμέτρησης. Το ματς παρέμεινε “ανοιχτό” όμως μέχρι και το 78′, οπότε κι ένα ξέσπασμα του Έιμπαχαμ “τελείωσε” τον αγώνα υπέρ των “μπλε” του Λονδίνου.

Ο Άγγλος επιθετικός σκόραρε αρχικά από ασίστ του Βέρνερ και δύο λεπτά αργότερα “σφράγισε” τη νίκη της Τσέλσι, με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο ματς. Η ομάδα του επέστρεψε έτσι στην πρώτη 5άδα της Premier League, μειώνοντας τη διαφορά της από την κορυφή στους έξι βαθμούς.