Σάββατο, 20 Ιουλ.
32oC Αθήνα

Παναιτωλικός – Λαμία: Μεγάλο διπλό «βούλιαξε» τους Αγρινιώτες (video)

ΦΩΤΟ intime

Η Λαμία έκανε μία εντυπωσιακή εμφάνιση στο Αγρίνιο και “διέλυσε” με 3-0 τον Παναιτωλικό στην πρεμιέρα των πλέι άουτ της Superleague, “βουλιάζοντας” τους γηπεδούχους στη βαθμολογία.

Οι Λαμιώτες “καθάρισαν” το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο, αφού “χτύπησαν” δις μέσα σε τρία λεπτά με πρωταγωνιστή τον Ντέλετιτς. Ο Σέρβος εξτρέμ “έφτιαξε” στο 24′ με ωραία σέντρα το γκολ που πέτυχε με κεφαλιά ο Βασιλακάκης, ενώ στο 27′ με φοβερό πλασέ στην κίνηση διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Ο Ντέλετιτς έδωσε όμως και την ασίστ στον Ρόμανιτς για το τρίτο γκολ της ομάδας του στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος, ο Παναιτωλικός προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά οι Βέργος και Αγιρίμπι δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες τους.

Η Λαμία στο +7 από την τελευταία θέση, αλλά και στο +6 από τον Παναιτωλικό, ο οποίος ισοβαθμεί πλέον με τον ΟΦΗ, όντας μόνο ένα βαθμό πάνω από την ουραγό ΑΕΛ.