Πέμπτη, 25 Ιουλ.
33oC Αθήνα

Μονακό – Λανς 1-4: Συντριβή για τους Μονεγάσκους στο Πριγκιπάτο

Η Μονακό υπέστη οδυνηρό διασυρμό στην έδρα της από την εκπληκτική Λανς συνεχίζοντας να προβληματίζει με τις εμφανίσεις της τη φετινή σεζόν στη Ligue 1.

Η αναμέτρηση άρχισε με το χειρότερο δυνατό τρόπο για την Μονακό, η οποία βρέθηκε μόλις στο 7΄λεπτό πίσω στο σκορ, με τον Οπεντά να δίνει προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Η Λανς συνέχισε να έχει τον έλεγχο του αγώνα διπλασιάζοντας τα τέρματα της με τον Μασάντο. Το γκολ του Μπαντιασέλ λίγο πριν την ανάπαυλα κράτησε στο ζωνατούς τους Μονεγάσκους.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Λανς συνέχιζε να έχει τον έλεγχο του αγώνα, σκοράροντας μάλιστα και άλλο τέρμα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φοφανά.

Η αποβολή του Βάντερσον για τους γηπεδούχους έκανε ακόμα πιο δύσκολη την κατάσταση για τους γηπεδούχους, με τη χαριστική βολή να την ρίχνει Ουεσλέ Σαΐντ διαμορφώνοντας το 4-1, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση των φιλοξενούμενων.