Σάββατο, 31 Αυγ.
25oC Αθήνα

Κηφισιά – Ολυμπιακός: Τα δύο ακυρωμένα γκολ για τους Πειραιώτες και το πέναλτι για την ισοφάριση των γηπεδούχων

Φωτογραφία Eurokinissi

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Κηφισιά για την 18η αγωνιστική της Super League 1, με το παιχνίδι να έχει συγκλονιστική εξέλιξη και στο δεύτερο ημίχρονο.

Με το τέλος του πρώτου μέρους να έχει γίνει… ροντέο μετά την αποβολή του Ρέτσου για τον Ολυμπιακό και τη μείωση του σκορ από την Κηφισιά σε 2-1, το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με πέναλτι και δύο ακυρωμένα γκολ.

Οι Πειραιώτες είδαν ένα γκολ του Μασούρα να ακυρώνεται για χέρι και αμέσως μετά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με πέναλτι του Οζέγκοβιτς. Ο Ολυμπιακός θα μπορούσε να πάρει ξανά το προβάδισμα λίγο μετά, αλλά το VAR ακύρωσε και δεύτερο τέρμα για τους Πειραιώτες, ως οφσάιντ του σκόρερ Ελ Αραμπί.