Σάββατο, 31 Αυγ.
26oC Αθήνα

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός LIVE η ρεβάνς των «αιωνίων» για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας

Eurokinissi

Ο Παναθηναϊκός πήρε την πρόκριση απέναντι στον Ολυμπιακό με σκορ 7-6 στην διαδικασία των πέναλτι(0-0 η κανονική διάρκεια), με το «τριφύλλι» να προκρίνεται στα προημιτελικά της διοργάνωσης.

Μετά το 1-1 του πρώτου αγώνα στη Λεωφόρο, οι δυο ομάδες έλυσαν τις διαφορές τους στο «Καραϊσκάκης» σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στα πέναλτι.

Μετά το 0-0 σε 120 λεπτά παιχνιδιού, η Ρώσικη ρουλέτα έμελλε να κρίνει τον νικητή, με τον Παναθηναϊκό να παίρνει την πρόκριση.

Παρακολουθήσατε LIVE από το NewsIt.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης

Διαιτητής: Γιόχαν Χίγκλερ (Ολλανδία)

Βοηθοί: Φαν Ζούλιεν Μάαρτεν (Ολλανδία), Χενκ Ντιόν Φίκερτ (Ολλανδία)

Τέταρτος: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος

VAR: Φαν Μπέκελ (Ολλανδία), Νικολακάκης

Θυμίζουμε πως ο αγώνας γίνεται κεκλεισμένων των θυρών, υπάρχει κανονικά το VAR, σε ενδεχόμενο ισοπαλίας στην κανονική διάρκεια το παιχνίδι θα οδηγηθεί στην παράταση και εφόσον δεν υπάρξει και εκεί νικητής, οι δυο ομάδες θα λύσουν τις διαφορές τους στη διαδικασία των πέναλτι.

Όπως αναφέραμε και πριν, ο νικητής του Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός θα αντιμετωπίσει στα προημιτελικά τον Ατρόμητο. Η ομάδα που θα προκριθεί από αυτές τις «μάχες» θα αντιμετωπίζει στα ημιτελικά όποια… επιβιώσει από τις αναμετρήσεις του Πανσερραϊκού με τον ΠΑΟΚ.