Ο Γιάννης Αλαφούζος έδωσε το “παρών” στην προπόνηση του Παναθηναϊκού, μία ημέρα πριν η αποστολή πετάξει για την Αυστρία, όπου οι πράσινοι θα κάνουν το βασικό στάδιο της προετοιμασίας τους.
Παρουσία του Γιάννη Αλαφούζου έγινε η προπόνηση του Παναθηναϊκού πριν την αναχώρηση της ομάδας για την Αυστρία.
Παράλληλα, η πράσινη ΠΑΕ γνωστοποίησε τους 26 παίκτες που θα πετάξουν στην Αυστρία. Από τη λίστα απουσιάζει ο Τζορτζ Μπάλντοκ, ο οποίος θα ενταχθεί μετά τις 30 Ιουνίου στην πράσινη προετοιμασία.
Εκτός είναι φυσικά οι Σπόραρ, Τσέριν, Βέρμπιτς, Κλεϊνχέισλερ, Μπακασέτας, Ιωαννίδης, Μλαντένοβιτς, Μαξίμοβιτς, Λημνιός, Κώτσιρας, όπως και ο Αράο, ο οποίος έχει πάρει έξτρα ημέρες άδεια.Μετά το τέλος της προπόνησης ο Ντιέγκο Αλόνσο ανακοίνωσε την αποστολή για το βασικό στάδιο της προετοιμασίας στην Αυστρία.
Στην αποστολή βρίσκονται οι:
Λοντίγκιν, Ξενόπουλος, Λίλο, Καρακασίδης, Βαγιαννίδης, Σένκεφελντ, Γεντβάι, Μάγκνουσον, Πάλμερ – Μπράουν, Κάτρης, Φικάι, Ρούμπεν, Ζέκα, Τσόκαϊ, Τζούρισιτς, Μαντσίνι, Αϊτόρ, Βιλένα, Αράο, Νίκας, Τρουιγέ, Μπρέγκου, Κυριόπουλος, Κρυπαράκος, Γερεμέγεφ και Νταμπίζας.