Τετάρτη, 17 Ιουλ.
36oC Αθήνα

Σαμέτ Ακαϊντίν: Ασύλληπτο λάθος και αυτογκόλ για το 0-2 στο Τουρκία – Πορτογαλία

Ο πρώην αμυντικός του Παναθηναϊκού, Σαμέτ Ακαϊντίν, ήταν αρνητικός πρωταγωνιστής για την Τουρκία, στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με την Πορτογαλία, για τη δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Euro 2024, με το απίστευτο αυτογκόλ που πέτυχε.

Ο Σαμίτ Ακαϊντίν θέλησε να “κόψει” μια επίθεση της Πορτογαλίας και γύρισε την μπάλα προς τα πίσω, ελπίζοντας ότι θα φτάσει στα πόδια του τερματοφύλακα της Τουρκίας.

Ο πρώην αμυντικός του Παναθηναϊκού δεν συνεννοήθηκε με τον Μπαγιντίρ, που έκανε έξοδο, η πήρε πορεία προς τα δίχτυα και πέρασε την τελική γραμμή της εστίας παρά την προσπάθεια του Τσελίκ να αποτρέψει το μοιραίο.

Ασύλληπτη γκάφα από τον Ακαϊντίν, για την ομάδα του Μοντέλα, που δέχθηκε το 2-0 (σκορ ημιχρόνου).