Κυριακή, 7 Ιουλ.
27oC Αθήνα

Αγγλία – Ελβετία: Τα γκολ που οδήγησαν στην παράταση τον προημιτελικό του Euro 2024

Στο 1-1 έμεινε το 90λέπτο του προημιτελικού ΑγγλίαΕλβετία για το Euro 2024, με το ματς να οδηγείται στην παράταση.

Η Ελβετία ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στον προημιτελικό του Euro 2024 κόντρα στην Αγγλία. Οι τυπικά φιλοξενούμενοι έκαναν το 0-1 στο 75′. Μετά από γύρισμα του Εντόι και κακή προβολή του Στόουνς, ο Εμπολό από κοντά με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Η Αγγλία πίεσε για την ισοφάριση και έφτασε στο 1-1 πέντε λεπτά μετά. Ο Σάκα έπιασε ένα υπέροχο φαλτσαριστό σουτ, η μπάλα βρήκε στο δεξί δοκάρι της Ελβετίας και κατέληξε στα δίχτυα του Ζόμερ.

Μέχρι το τέλος του 90λεπτου και του έξτρα χρόνου, οι δυο ομάδες δεν κατάφεραν να πετύχουν άλλο τέρμα.