Δευτέρα, 29 Ιουλ.
28oC Αθήνα

Στέφανος και Πέτρος Τσιτσιπάς – Μπόρζες και Καμπράλ 1-2 ΤΕΛΙΚΟ: Ήττα στο tie break για την ελληνική ομάδα

Στέφανος Τσιτσιπάς και Πέτρος Τσιτσιπάς δεν τα κατάφεραν στους Νούνο Μπόρζες και Φρανσίσκο Καμπράλ και ηττήθηκαν με 2-1 σετ, στον πρώτο τους αγώνα στο διπλό των ανδρών, στους Ολυμπιακούς Αγώνες 2024.

Παρακολουθήσατε LIVE από το Newsit.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης

Νωρίτερα, ο Στέφανος Τσιτσιπάς «ίδρωσε» στην πρεμιέρα του στο Ολυμπιακό τουρνουά του Παρισιού, απέναντι στον Βέλγο Ζιζού Μπερχς, αλλά τελικά πήρε τη νίκη με 2-1 σετ και το «εισιτήριο» για την επόμενη φάση στο μονό των ανδρών.

Απ’ την άλλη, ο Πέτρος Τσιτσιπάς βρέθηκε από… σπόντα στο ταμπλό του απλού ανδρών, στους Ολυμπιακούς Αγώνες 2024 και δεν κατάφερε να κάνει την υπέρβαση απέναντι στον Ολλανδό Τάλον Χρίκσπουρ. Ο Έλληνας τενίστα προσκλήθηκε να αγωνιστεί λόγω της απόσυρσης του Βρετανού Κάμερον Νόρι και ηττήθηκε 6-2, 6-3 μετά από μία ώρα και δύο λεπτά.