Δευτέρα, 19 Αυγ.
28oC Αθήνα

Μαγιόρκα – Ρεάλ Μαδρίτης 1-1: Πρεμιέρα με γκέλα στο ντεμπούτο του Εμπαπέ στην Ισπανία

Η Ρεάλ Μαδρίτης έμεινε στην ισοπαλία με 1-1 στην έδρα της Μαγιόρκα και έκανε πρεμιέρα με το… αριστερό στην ισπανική La Liga, χάνοντας δύο βαθμούς, στο ντεμπούτο του Κιλιάν Εμπαπέ στο εγχώριο πρωτάθλημα.

Παρότι προηγήθηκε στο σκορ με γκολ του Ροντρίγκο μόλις στο 13ο λεπτό του αγώνα, η Ρεάλ Μαδρίτης δεν κατάφερε να φύγει με τη νίκη από την έδρα της Μαγιόρκα, αφού ο Μουρίκι ισοφάρισε στο 53′ και το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης.

Η “Βασίλισσα” έχασε ευκαιρίες για ένα δεύτερο γκολ στα τελευταία λεπτά, αλλά έμεινε με το βαθμό της ισοπαλίας, έχοντας την πρώτη απώλεια στη σεζόν, από την πρεμιέρα κιόλας στην ισπανική La Liga.