Παρασκευή, 30 Αυγ.
27oC Αθήνα

Conference League: Διακόπηκε το Ολίμπια – Ριέκα λόγω επεισοδίων

Η αναμέτρηση ανάμεσα στην Ολίμπια Λιουμπλιάνας και τη Ριέκα για το Conference League διακόπηκε στο δεύτερο ημίχρονο με το σκορ στο 5-0 υπέρ των γηπεδούχων, έπειτα από σοβαρά επεισόδια που προκάλεσαν οι Κροάτες στις κερκίδες.

Οι οπαδοί της Ριέκα φαίνεται ότι δεν χώνεψαν τη βαριά ήττα της ομάδας τους και τον αποκλεισμό από το Conference League και φρόντισαν να διακόψουν το παιχνίδι.

Συγκεκριμένα οι Κροάτες οπαδοί, με το σκορ στο 5-0, άρχισαν να ρίχνουν πυρσούς στον αγωνιστικό χώρο, με αποτέλεσμα ο αγώνας να σταματήσει.

Οι  αστυνομικές δυνάμεις έκαναν άμεσα την εμφάνιση τους και σημειώθηκαν επεισόδια μεταξύ των δύο πλευρών.

Μετά από περίπου 28 λεπτά, το παιχνίδι συνεχίστηκε κανονικά, καθώς οι αστυνομικές δυνάμεις έβγαλαν τους οπαδούς της Ριέκα από το γήπεδο.