Σάββατο, 14 Σεπτ.
26oC Αθήνα

Davis Cup: Ήττα για την Ελλάδα και τον Αριστοτέλη Θάνο από τον Μιομίρ Κετσμάνοβιτς

eurokinissi

Ο Αριστοτέλης Θάνος έχασε 2-0 σετ από τον Μιομίρ Κετσμάνοβιτς, με την Σερβία να κάνει το 1-0 απέναντι στην Ελλάδας για το World Group I του Davis Cup.

Ο Αριστοτέλης Θάνος (Νο. 713) παρά την προσπάθεια του, ηττήθηκε 2-0 από τον ανώτερο Μιομίρ Κετσμάνοβιτς (No. 53) το στο πρώτο ματς του Davis Cup, ανάμεσα σε Σερβία και Ελλάδα για το World Group I.

Ο Σέρβος τενίστας επικράτησε 6-3, 6-3 σετ, με τον Έλληνα αθλητή να δίνει τη δική του μάχη, χωρίς ωστόσο να καταφέρνει να πάρει τη νίκη. Με αυτό τον τρόπο η Σερβία έκανε το 1-0 απέναντι στην Ελλάδα, με την χώρα μας να έχει δύσκολο έργο και στον επόμενο αγώνα της, καθώς ο Γιάννης Ξυλάς θα αντιμετωπίσει τον Νόβακ Τζόκοβιτς.