Site icon NewsIT

Europa League, Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Ολυμπιακός: Τα δύο πέναλτι στο ματς

21.10.2021 | 22:55

Soccer Football - Europa League - Group D - Eintracht Frankfurt v Olympiacos - Deutsche Bank Park, Frankfurt, Germany - October 21, 2021 Eintracht Frankfurt's Rafael Santos Borre scores their first goal from the penalty spot REUTERS/Kai Pfaffenbach

Ο Ολυμπιακός δίνει ντέρμπι κορυφής με την Άιντραχτ Φρανκφούρτης για την 3η αγωνιστική του τετάρτου ομίλου στο Conference League, με το ματς να είναι “επεισοδιακό” από τα πρώτα λεπτά.

Κι αυτό γιατί πριν ολοκληρωθεί το μισάωρο του αγώνα, ο διαιτητής είχε προλάβει να δείξει δύο φορές τη “βούλα” του πέναλτι, μία για κάθε ομάδα.

Στο 25′ ο Σισέ έπεσε άτσαλα μέσα στην περιοχή και ανέτρεψε τον Μπορέ, ο οποίος ανέλαβε και την εκτέλεση του πέναλτι για το 1-0. Τέσσερα λεπτά αργότερα όμως, ο Γιάκιτς έκανε χέρι στην περιοχή της Άιντραχτ και έδωσε την ευκαιρία στον Ελ Αραμπί να ισοφαρίσει από τη “βούλα”.