Τρίτη, 23 Ιουλ.
30oC Αθήνα

Ξεκίνημα με 3άρα για την Γαλλία (VIDEO)

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο Μουντιάλ της Βραζιλίας η Γαλλία που επικράτησε με 3-0 της Ονδούρας η οποία έπαιζε με παίκτη λιγότερο για ένα ημίχρονο.

Η Ονδούρα προβλημάτισε τους “τρικολόρ” στο πρώτο ημίχρονο, οι οποίοι εκτός των άλλων είχαν να αντιμετωπίσουν και την ατυχία καθώς είδαν δύο φορές τη μπάλα να σταματάει στο δοκάρι στις προσπάθειες των Ματουιντί (16΄) και Γκριζμάν (23΄).

Η φάση που έκρινε τον αγώνα σημειώθηκε στο 44ο λεπτό όταν ο Παλάσιος ανέτρεψε τον Πογκμπά μέσα στην περιοχή και αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Ο Μπενζεμά ευστόχησε στο πέναλτι και άνοιξε τον δρόμο για τους Γάλλους που έφτασαν στο 2-0 στο 48΄ με το αυτογκόλ του Βιγιαδάρες. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε και πάλι ο Μπενζεμά στο 73΄.

ΓΑΛΛΙΑ:
Λορίς, Ντεμπουσί, Βαράν, Σακό, Εβρά, Καμπάγ (65′ Μαβουμπά), Πογκμπά (57′ Μουσά Σισοκό), Ματουιντί, Βαλμπουενά, Γκριεζμάν, Μπενζεμά.

ΟΝΔΟΥΡΑ: Βαγιαδάρες, Μπεκέλες, Μπερνάρντες, Μέινορ Φιγκερόα, Ισαγκίρε, Γκαρίδο, Ουίλσον Παλάσιος, Ναχάρ, Εσπινόσα, Κόστλι, Μπένγκτσον.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ:

Σαμαράς: Δεν θα αλλάξουμε φιλοσοφία

Εθνική: Απειλούν με μηνύσεις οι διεθνείς (ΦΩΤΟ)

Ξέσπασε ο Χαριστέας! “Ο πιο κομπλεξικός λαός του κόσμου”

Mundial 2014: Ο Πίρλο ήταν… απόλαυση (VIDEO)

Αγγλία-Ιταλία: Τραυματίστηκε πανηγυρίζοντας το γκολ (VIDEO)

Η “φτηνή” ήττα της Εθνικής, τα λάθη και ο “τελικός” με την Ιαπωνία – Τι σημαίνει για την Ελλάδα η ήττα των “σαμουράι” από την Ακτή Ελεφαντοστού

Mundial 2014: “Σούπερ Μάριο”! Δάμασαν τα… λιοντάρια οι Ιταλοί (VIDEO)

Mundial 2014: Ανατροπή σε… δυο λεπτά για την Ακτή (VIDEO)