Site icon NewsIT

Ligue 1: «Αυτοκτόνησε» η Λιόν κόντρα στην απίθανη Κλερμόν

22.08.2021 | 16:34

Μετά από τρεις αγωνιστικές στη Ligue 1, η Λιόν παραμένει χωρίς νίκη και η νεοφώτιστη Κλερμόν δεν έχει ακόμη ηττηθεί, αφού έφυγε με ισοπαλία 3-3 και από το “Ολιμπίκ”.

Οι γηπεδούχοι “αυτοκτόνησαν” πάντως στο ματς, αφού βρέθηκαν να προηγούνται με 3-0 από το πρώτο ημίχρονο, έχοντας πετύχει και ένα γκολ εκπληκτικής ομορφιάς στο τέλος του 45λεπτου με τον Πακετά.

Ο Ντεμπελέ είχε πετύχει τα άλλα δύο τέρματα των “Λιονέ” στο ματς (5′, 21′), ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν ισοφαρίσει αρχικά με αυτογκόλ του Ντιομαντέ. Και ενώ όλα έδειχναν ότι η Λιόν θα πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα και η Κλερμόν θα υποστεί την πρώτη της ήττα αντίστοιχα, ο Ρασανί είχε διαφορετική άποψη και “χτυπώντας” δις στο 80′ και στο 90+1′ έφερε το ματς στα ίσια, “παγώνοντας” την ομάδα του Πίτερ Μποζ.