Δευτέρα, 9 Σεπτ.
26oC Αθήνα

Nations League: «Τρελό» ματς στο Γιβραλτάρ – Λιχτενστάιν με δύο γκολ μετά το 96′

ΦΩΤΟ Reuters αρχείου

Το πιο… αντιτουριστικό παιχνίδι της αγωνιστικής στο Nations League, ήταν τελικά το καλύτερο, αφού το Γιβραλτάρ αναδείχθηκε ισόπαλο 2-2 με το Λιχτενστάιν, σε ένα ματς με συγκλονιστική εξέλιξη.

Γιβραλτάρ και Λιχτενστάιν αγωνίστηκαν για τη δεύτερη αγωνιστική στον πρώτο όμιλο της League D του Nations League και οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές στο ματς, έχοντας και χαμένο πέναλτι, αλλά έμειναν τελικά στην ισοπαλία, δεχόμενοι το δεύτερο γκολ στο 14ο λεπτό (!) των καθυστερήσεων.

Το Γιβραλτάρ είχε πετύχει με τη σειρά του το 2-1 στο 90+7′, αλλά στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι, το οποίο εκτελέστηκε στο 90+14′, για να διαμορφωθεί με αυτόν τον απίθανο τρόπο, το τελικό 2-2.