Κυριακή, 20 Οκτ.

Premier League: Απίστευτη “συντριβή” για τη Γιουνάιτεντ! Ο Μουρίνιο “διέλυσε” με 6άρα την πρώην ομάδα του (video)

Η Τότεναμ ήταν “καταιγιστική” κόντρα στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και τη “διέλυσε” με το απίστευτο 6-1 στο “Ολντ Τράφορντ” για την 4η αγωνιστική της Premier League στην Αγγλία.

Η Γιουνάιτεντ έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 28′ κι ενώ ήταν ήδη πίσω στο σκορ, για να “καταρρεύσει” στη συνέχεια και να δεχθεί μία ταπεινωτική ήττα από τον πρώην προπονητή της, Ζοζέ Μουρίνιο, ο οποίος και πανηγύρισε έξαλλα στο τέλος το αποτέλεσμα.

Κι όμως το ματς ξεκίνησε με τους καλύτερους “οιωνούς” για τη Μάντσεστερ, καθώς στο πρώτο λεπτό ο Μαρσιάλ κέρδισε πέναλτι κι ο Μπρούνο Φερνάντες άνοιξε το σκορ στο ντέρμπι.

Η Τότεναμ αντέδρασε όμως άμεσα και ήδη στο 7′ είχε ανατρέψει το σκορ με γκολ των Εντομπελέ και Σον, σε ένα απίθανο πρώτο δεκάλεπτο στο παιχνίδι. Ακολούθησε η “τραβηγμένη” αποβολή του Μαρσιάλ, η οποία και οδήγησε σε ένα τρομερό ρεσιτάλ των “σπυρουνιών” με τους Σον ξανά, τον Κέιν (δις) και τον Οριέ, να μετατρέπουν το ματς σε μια απίστευτη “συντριβή” για την ομάδα του Σόλσκιερ.