Πέμπτη, 29 Αυγ.
32oC Αθήνα

ΑΕΚ: Περίπατος… στο ΟΑΚΑ με Σαρλερουά

Η ΑΕΚ δεν δυσκολεύθηκε καθόλου απέναντι στη Σαρλερουά την οποία νίκησε 89-69, στο ΟΑΚΑ στην 9η αγωνιστική του Champions League. Αυτή ήταν η 6η νίκη της Ενωσης…

Από την Ένωση που ήταν εξαιρετικά εύστοχη στο παιχνίδι, ξεχώρισε ο Μάικλ Ντίξον με 23 πόντους.

Η ΑΕΚ λειτούργησε πολύ καλά και στην άμυνα και τελείωσε την πρώτη περίοδο με προβάδισμα 15 πόντων (27-12).

Συνέχισε το ίδιο καλά και στην δεύτερη περίοδο και κυριάρχησε αμυντικά κάτω από τη ρακέτα έχοντας 21 ριμπάουντ έναντι 6 της Σαρλερουά.

Ως το τέλος του αγώνα η ΑΕΚ επιβλήθηκε αμυντικά και δημιουργικά και διατήρησε τη διαφορά σε διψήφιο επίπεδο (+21, 75-54 στο 30΄). Τα τελευταία δέκα λεπτά ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα…