Τρίτη, 17 Σεπτ.

ΑΕΚ – Βόλος: Ανακοίνωση από τους Θεσσαλούς κατά της διαιτησίας

Το παιχνίδι της ΑΕΚ με τον Βόλο είχε επεισοδιακό φινάλε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με τους φιλοξενούμενους να βγάζουν ανακοίνωση κατά της διαιτησίας.

Δυσαρέσκεια υπήρξε στον Βόλο αναφορικά με την διαιτησία του Φωτιά στον αγώνα απέναντι στην ΑΕΚ, με την ομάδα της Μαγνησίας να βγάζει ανακοίνωση.

Συγκεκριμένα ο Βόλος θεωρεί πως το 1-0 της ΑΕΚ δεν έπρεπε να μετρήσει ποτέ καθώς υπήρξε επιθετικό φάουλ, με τους Θεσσαλούς να αναφέρουν αρχικά:

«Ντροπή και μόνο ντροπή. Δεν έχουμε να πούμε τίποτα άλλο.

Όσοι βλέπουν μπορούν να κρίνουν… Με ένα φάουλ του γκιορίλα -επαναστάτη η ομάδα μας βρίσκεται πίσω στο σκορ.».

Παράλληλα ο Βόλος διαμαρτύρεται και για μια φάση στο τέλος του αγώνα, στην οποία οι φιλοξενούμενοι υποστηρίζουν ότι έπρεπε να δοθεί κόκκινη αντί για κίτρινη κάρτα.

«Ερώτηση προς την Ελληνική διαιτησία. Στους επαναστάτες · γκιορίλες δεν δίνουμε κόκκινη κάρτα;» ανέφερε χαρακτηριστικά η ανακοίνωση του Βόλου.

Αξίζει να σημειωθεί πως στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Βόλο, ο Φωτιάς «κιτρίνισε» 4 ποδοσφαιριστές (2 από κάθε ομάδα), με την ένταση να είναι πολύ μεγάλη.