Site icon NewsIT

Θλιβερές εικόνες σε αγώνα του Ολυμπιακού! Παιδιά βγήκαν έντρομα απ’το γήπεδο – pics

18.01.2020 | 20:31
Ολυμπιακός

O εκτός έδρας αγώνας του Ολυμπιακού Β' με τη Δάφνη Δαφνίου, για την 15η αγωνιστική της Α2 διακόπηκε για πολλή ώρα λόγω της αποπνικτικής ατμόσφαιρας που δημιουργήθηκε.

Άσχημες” εικόνες στο κλειστό της Δάφνης Δαφνίου. Ένα λεπτό πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου της γηπεδούχου ομάδας με τον Ολυμπιακό Β’ (οι “ερυθρόλευκοι” ήταν μπροστά στο σκορ με 49-44), οπαδοί των φιλοξενούμενων άναψαν πολλά καπνογόνα.

Η ατμόσφαιρα στο γήπεδο έγινε αποπνικτική, με αποτέλεσμα οι διαιτητές να διατάξουν την προσωρινη διακοπή της αναμέτρησης. Οι θεατές προσπάθησαν να βγουν γρήγορα γρήγορα εκτός του κλειστού, ανάμεσα τους και μικρά παιδιά που δεν μπορούσαν να ανασάνουν.

Το παιχνίδι διακόπηκε για περίπου 40 λεπτά, μέχρι να καθαρίσει η ατμόσφαιρα, ενώ οι οπαδοί των “ερυθρόλευκων” -που έκαναν τη… ζημιά- αποχώρησαν από το κλειστό. Η αναμέτρηση συνεχίστηκε χωρίς άλλα προβλήματα, με τον Ολυμπιακό να φτάνει στη νίκη (82-80). Πλέον, οι Πειραιώτες κινδυνεύουν με τιμωρία για τη συμπεριφορά των οπαδών τους.