Τρίτη, 6 Αυγ.
29oC Αθήνα

Εμμανουήλ Καραλής: Η συγκλονιστική στιγμή που συνειδητοποιεί πως κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο

Ο Εμμανουήλ Καραλής κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στον τελικό του επί κοντώ των Ολυμπιακών Αγώνων. Η στιγμή που καταλαβαίνει το ιστορικό επίτευγμα του.

Ο Εμμανουήλ Καραλής πραγματοποίησε μια απίθανη εμφάνιση στον τελικό του επί κοντώ στο Παρίσι, με τον Έλληνα πρωταθλητή να ξεπερνάει τα 5,90 μέτρα και να κατακτά το χάλκινο μετάλλιο.

Η στιγμή που θα μείνει χαραγμένη για πάντα στη μνήμη του Καραλή αλλά και στον ελληνικό αθλητισμό, είναι όταν συνειδητοποίησε πως εξασφάλισε μία θέση στο βάθρο, μετά και τις τρεις άκυρες προσπάθειες του Ομπιένα!

Δείτε το βίντεο:

Ο πιο φορμαρισμένος επικοντιστής στον πλανήτη- μετά τον Μόντο Ντουπλάντις – κατάφερε να πετύχει στη σημαντικότερη ημέρα της αθλητικής του ζωής το καλύτερο δυνατό και με άλμα στα 5,90 μ. να ανέβει για πρώτη φορά στο βάθρο των νικητών στη διοργάνωση.